Hakkımızda

Çocuklarınızın eğlenerek ingilizce öğrenmelerine yardımcı oluyoruz

unnamed-scaled

Barış Kaldırımcı

Kurucu

0
Educators
0
Star Rating
0
classrooms
0 +
kids

Merhabalar. Ben Barış Kaldırımcı. Mr.B English Club İngilizce Kursu’nun kurucu İngilizce öğretmeniyim. Bu bölümde sizlerle İngilizce öğrenim ve öğretim hayatımdaki bazı gözlemlerimi paylaşacağım ve sizlere kulübümüzün felsefesinden bahsedeceğim. İlkokul, ortaokul ve liseyi özel okulda okudum. Ardından Üniversiteyi Amerika’da State University Of New York Geneseo College’da okuma kararı aldıktan sonra TOEFL sınavı ile tanıştım. Bu İngilizceyi kullanabiliyor musunuz yoksa İngilizce bilginiz sadece formüllerden ve gramer kurallarından mı ibaret anlamanızı sağlayan bir sınavdır. Amerika’daki okuluma kabul edilmem için bu sınavdan yeterli puan almam gerekiyordu. Fakat ilk denememde ortaya çıktı ki İngilizceyi kullanamıyorum. 12 yıl en iyi kolejlerde İngilizce eğitimi almam bana İngilizce kullanabilmeyi değil sadece bu dilin kurallarını öğretmişti sanırım. Özverili bir çalışma sonrası üniversitemin TOEFL için istediği skorun çok üstünü elde ettim ve Amerika maceram başladı. Üniversite eğitimimden arda kalan zamanlarda çeşitli dil kurslarında görev yaptım ve eğitim aldım. Amacım farklı bir eğitim sistemini incelemek ve yenilikçi öğretim metotları ile tanışmaktı. Sınıf dizaynlarından öğretmenlerin öğrencilerle olan ilişkisine kadar her şey çok farklıydı. Eğitim ortamları çok rahat ve samimiydi. Eğitmenlere ve öğrencilere de yansıyan bu rahatlık kursları okul havasından çıkarıp bir kulüp atmosferine sokuyordu. Öğrenciler kendilerine bir şey öğretildiğinin farkında bile değildi sanki. Bu da öğrencilerin rahat ve hata yapma korkusu olmadan İngilizce konuşmaya çabalamalarını sağlıyordu. Türkiye’ye döndüğümde çeşitli kurs ve kolejlerde İngilizce öğretmenliği yaptım. 2016 yılında ise yaparak yaşayarak öğrenme modelini kendi kursumda uygulamak arzusu ile Mr.B English Club İngilizce Kursu’nu kurdum. Üniversiteye kadar 12 yıl İngilizce eğitimi almama rağmen yurt dışında yaşadığım zorlukları kimse yaşamasın istiyorum ve sizi İngilizceyi yaparak, yaşayarak öğreneceğiniz, keyifli vakit geçireceğiniz, sanki yurt dışındaymışsınız gibi hissedeceğiniz kulübümüze davet ediyorum.

Misyonumuz

Çocuklara ve yetişkinlere konuşarak, yaparak ve yaşayarak İngilizce eğitimi vermek üzere tasarlanmış Mr.B English Club, 2016 yılında Ankara’da kurulmuştur. Mr. B kurulduğu ilk günden itibaren öğrenciler için İngilizce eğitimine getirdiği yenilikçi bakış açısı ile kısa sürede Türkiye’de ismini duyurmuştur. 6 yaş ve üzeri çocuklar ve de yetişkinlere İngilizceyi sevdirerek kullanabilmelerini amaçlar.

Mr.B, İngilizceyi öğrencinin seviyesi ne olursa olsun asla Türkçe üzerinden öğretmez. Kurs içinde iletişim dili %100 İngilizcedir. Mr.B İngilizceyi bir ders değil bir iletişim aracı olarak görür. Mr.B’ nin en büyük amacı hata yapma korkusu olmadan özgüvenli bir şekilde İngilizceyi kullanabilen vizyonları geniş dünya bireyleri yetiştirmektir. Genel İngilizce, okul sonrası İngilizcesi, drama ile İngilizce, birebir özel ders, konuşma kulüpleri, iş İngilizcesi, yaz ve kış İngilizce kampları gibi birbirinden farklı program seçenekleri ile 6 yaş ve üzeri her yaşa, seviyeye ve amaca hitap etmektedir.

Neden Mr. B

Mr. B English Club olarak öğrencilerimizin yurt dışına çıktıklarında karşılaşabilecekleri durumlar baz alınarak geliştirdiğimiz eğitim modeli ve bakış açımız ile İngilizceyi yaparak, yaşayarak öğretiyoruz. Yerli ve yabancı İngilizce eğitmenlerimiz eşliğinde Kulübümüzde sanki yurt dışındaymışçasına sadece İngilizce konuşulan ve duyulan bir ortam yaratarak öğrencilerimizi İngilizceye maruz bırakıyoruz. Tablet, bilgisayar ve telefondan uzak doğa ve hayvanlar iç içe bir ortamda sosyalleşerek, eğlenerek, tartışarak, yaşayarak doğal bir akışta İngilizceyi konuşarak öğreniyoruz.