MR. B ENGLISH CLUB

MR. B English Club olarak çocukların gerçek hayatta karşılaşabilecekleri durumlar baz alınarak geliştirdiğimiz eğitim modeli ile İngilizceyi yaparak yaşayarak öğretiyoruz. Yabancı İngilizce eğitmenlerimiz eşliğinde Kulübümüzde sanki yurtdışındaymış gibi bir ortam yaratarak öğrencilerimizi İngilizceye maruz bırakıyoruz. Oyunlarla, aktivitelerle, yarışmalarla, sporlarla, deneylerle yaşayarak yaparak öğrenme modeli ile İngilizce’yi bir ders değil bir iletişim aracı olarak görüyoruz.

Meslegini buyuk bir ozen ve zevkle yapan Barış bey ve ekibi son derece profosyonel. Minikler icin hem eglenceli hem egitici bir kurum. Emeklerine ellerine saglik. Ornek teskil edecek bir okul.
2 yildir gideriz. Oglum simdiden yaz kampina gitmek icin heyecanini bana aktariyor. Ne mutlu bize ki boyle guzel insanlarin islettigi bir egitim kurumunu keşfettik.
Ankara bulunan eğitim kurumları içerisinde en iyilerinden birisi. Çocuklarımız hem İngilizce eğitim alıp hem yaşamayı öğreniyorlar. Personel ilgisi mükemmel. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
Sevgili MrB oglum ilk defa bir yerden ayrılmak ile ilgili bu denli üzüntü duydu. Sevgili öğretmenlerimiz ve sizlerin sayesinde cok güzel bir yaz dönemi gecirdi.
Mr.B English Club yıldızları fazlasıyla hak eden bir eğitim kuruluşudur. İyiki varsınız. Size ve tüm ekibinize sonsuz teşekkürler.
7 yaşındaki oğlum 2018 yaz döneminde gitti. Çok eğlendi, iyi vakit geçirdi ve isteyerek gitti. İngilizce pratiğine çok katkısı olduğunu düşünüyorum.
Barış bey ve çalışanların güzel yüzlü ve sempatik olmaları çok önemli. Çocuklarımızın isteyerek gidiyor olması onların memnun olduğunu gösteriyor bence.
Oğlumun ingilizcesindeki gelişme hem bizzat ailesi olarak biz, hem de okuduğu okuldaki öğretmenler tarafından fark ediliyor. Eğlenceli ve öğretici bir ortam.
Bir sürücünün ezip geçtiği yavru bir köpeği sahiplenip ,yaşamasını sağlayan ve bu davranışı ile bir çoğumuza insanlık dersi veren Barış hocam, iyi ki seni ve Mr.B.yi tanıdık evladımızla tanıştırdık.
İrem Bilge
Alpay Ünal
Ferahzat Pakdil
Ayşe İrem Özdemir
Ali Kerem
Ilgın Şahiner
Beyhan Uludağlı
Doğan Yörük
Hakan Çelik

Çocuklara İngilizce eğitimi vermek üzere tasarlanmış Ankara’nın en büyük İngilizce okuludur. 2010 yılında Ankara Ümitköy’de kurulmuş ve 2018’de Çayyolunda bulunan 3,5 dönüm üzerine kurulu yeni kampüsüne taşınmıştır.

Mr. B English Club kurulduğu ilk günden itibaren çocuklar için sunduğu yenilikçi ortamlar ve eğitim metodlarındaki farklılıklar ile kısa sürede eğitim kurumları arasında adını duyurmuştur.

Kolej ve devlet okullarına giden her kesimden çocuğun ve ailelerin ilgi odağı haline gelmiş ve okulların gezi ve eğitim amaçlı ziyaret edebildiği bir tesis haline gelmiştir. Ayrıca 2015 yılında Ankara’nın ilk %100 İngilizce yaz kampını düzenlemiştir. Çocukların İngilizceyi sadece kuralları ile değil yaşayarak ve yurt dışına çıkmışçasına pratik ederek edinmelerini amaç edinmiştir.

Neden Mr. B

Yabancı Eğitmenler

Çiftlik Hayatı

Lezzetli Yemekler

%100 İngilizce Etkinlikler

İNGİLİZCE ÖĞRENİMİNDE SIK DUYULANLAR

 • ➢ Hocam anlamıyoruz Türkçe anlatın!
 • ➢ Okul dışında kullanmadığım bir dili neden öğreneyim?
 • ➢ Hocam bu konu sınavda çıkacak mı?
 • ➢ Anlıyorum ama konuşamıyorum!
 • ➢ Anne-Baba filmi Türkçe izleyelim anlamıyorum!
 • ➢ Bu konuyu daha öğrenmedik hocam!
 • ➢ İngilizce konuşmayı Türkiye’de öğrenemem!
 • ➢ Kelimenin anlamını biliyordum, unuttum!

KARNESİNDE İNGİLİZCESİ 100 OLAN ALİ YURT DIŞINA ÇIKACAK AMA KORKUYOR!

 • ➢ Havalimanında güvenliğin sorduğu sorulara nasıl cevap veririm?
 • ➢ Restorantta yanlış gelen sipariş nasıl değiştiririm?
 • ➢ Kasiyere kredi kartına 3 taksit istediğimi nasıl anlatacağım?
 • ➢ Kuaförde istediğim saç stilini nasıl tarif ederim?
 • ➢ Otelde resepsiyonistle nasıl iletişim sağlarım?
 • ➢ Doktora rahatsızlığımı nasıl anlatırım?
 • ➢ Kütüphanede nasıl kitap kiralarım?
 • ➢ Yabancı arkadaşlarıma Türk mutfağını ve tarihini tanıtmak istiyorum fakat konuşamıyorum!
 • ➢ Taksiye bineceğim fakat adresi nasıl tarif edeceğim?
 • ➢ Anlıyorum ama konuşamıyorum!

İNGİLİZCE NASIL ÖĞRENİLMEZ?

Dil asla gramer kitaplarındaki boşlukları doldurarak, yanlış şıkları eleyip doğru şıkkı bulmaya çalışarak, kelime ezberi yaparak öğrenilmez. Piyasadaki kitapların hepsinde gramer açıklamaları, boşluk doldurma egzersizleri ve okuma parçaları gibi bölümler yer alıyor. Bu kitapların içinde kendimizi kaybedersek asla dilin aslında bir iletişim aracı olduğu gerçeğini göremeyiz. Dilin kurallarını bilir ama asla uygulayamayacak bir kişi haline geliriz.

İNGİLİZCE NASIL ÖĞRENİLİR?

İngilizce, İngilizceye maruz kalarak öğrenilir.

KONUŞMAYA ÇALIŞIRKEN NEDEN ÇOK ZORLANIYORUM?

Gramer kitapları açıp bilinçli bir şekilde gramer öğrenmeye çalışıyoruz. Hiç bir doğallığı olmayan konuşma derslerinde de bu bilinçli şekilde öğrendiğimiz gramer bilgilerini bilinçli olarak aklımıza getirip cümleler kurmaya çalışıyoruz. Tam söze girecekken aklımıza doğru Tense kuralını getirmeye çalışıyoruz. Beynimiz öyle zorluyoruz ki kendimizi adeta çok zor bir fizik problemi çözüyor gibi hissediyoruz.

İNGİLİZCE'YE MARUZ KALMAK İÇİN YURT DIŞINA ÇIKMAK ŞART MI?

Gittiğiniz dil kursu da bunu sağlayabilir. Dil kursu sizlere sadece iki zil arasına sıkışmış dersler sunmuyor ise ama sanki yurt dışına çıkmışçasına bir ortam sunuyorsa ve size günlük hayatınızda da İngilizce öğrenmeye dair ne yapmanız veya ne yapmamanız gerektiği konusunda rehberlik ediyorsa Türkiye’de de İngilizceye maruz kalabilirsiniz. Ayrıca kursunuzda gergin bir öğrenme ortamı yerine bilinçsiz bir öğrenme ortamı olmalıdır. Sosyalleşerek, eğlenerek, tartışarak, yaşayarak doğal bir akışta İngilizceyi farkında olmadan öğrenebileceğiniz bir kurs bulduğunuz zaman İngilizceye maruz kaldınız demektir.

İNGİLİZCE'YE MARUZ KALARAK ÖĞRENME NASIL GERÇEKLEŞİR?

Konuşmanın temel kuralı dinlemek ve İngilizceye maruz kalmaktır. Anadilimizde ben acıktım demeyi nasıl öğrendiğimizi düşünelim. Kimse bize bu cümlenin öğelerini ve zamanını öğretmedi. Ama anne karnından beri duyduğumuz şeyleri kaydettik ve bilinçsiz bir öğrenme ortamında ağzımızdan bu cümle çıkıverdi. Eğer etrafımızdaki herkes İngilizce konuşuyor, haberleri yabancı sitelerden takip ediyorsak, dinlediğimiz şarkılar ve izlediğimiz filmler İngilizce ise ya da elimizin altında meraklı olduğumuz konulara dair dergiler ve kitaplar varsa, İngilizceye maruz kalmışız demektir.

NEDEN KONUŞAMIYORUM?

Uzun yıllar ağır gramer derslerine maruz kalıyor ve bilinçli olarak gramer çalışıyoruz. İngilizcenin yapısını anlamaya çalışmak yerine kurallarını öğrenmeye çalışıyoruz. Konuşma dersi denilen YAPAY konuşma ortamlarında ise bu gramer bilgilerinin ağır tesiri altında konuşmaya çalışıyoruz. İlk önce kuralı hatırlamaya çalışıp sonra cümleyi kuruyoruz. İngilizce haber, dergi veya kitap okumuyoruz, radyo dinlemiyoruz veya film izlemiyoruz. İngilizceye duyarak veya şayarak maruz kalacağımız bir ortam bulamıyoruz ve yaratamıyoruz.

İNGİLİZCE BİR DERS MİDİR?

Hayır. Matematik bir derstir ve formüllerden ibarettir. Ama yabancı dil öğrenirken formüllere takılıp kalırsak dilin bir iletişim aracı olduğunu unuturuz ve dili öğrenemeyiz.

HİÇ GRAMER BİLMESEM DAHA MI İYİ KONUŞURUM?

Hayır. Önemli olan dil öğrenmeye başlarken ki izlenen sıradır. Eğer dil öğreniminin başlarında asıl amaç gramer kurallarını öğrenmeye dönerse asla konuşamayız. Doğal bir öğrenme sürecinin ardından gramer kuralları da öğrenilir ise konuşmamız mükemmel bir hale gelir. Anadilimizi düşünelim. Okula gitmeden ve dilin kurallarını kimse bize öğretmeden önce akıcı bir şekilde konuşmaya başladık.Doğal öğrenme sırasında akabinde öğrendiğimiz gramer bilgileri de bilinçaltımıza yerleşti ve konuşurken kendiliğinden bilinçaltımızdan çıkıp cümlelerimizin içine yerleştiler. Biz de anadilimizi konuşurken hangi zamanı kullansam diye düşünmüyoruz. O halde İngilizce öğreniminin başlarında karmaşık gramer bilgisini doğru bulmuyoruz.

Ankara ingilizce kursları
İngilizce kursu ankara
Ankara kursları listesi