Senaryolarla yurt dışına çıkmaya hazırlanıyoruz

Drama

İle İngilizce

Öğrencilerimizin yurt dışına çıktıklarında karşılaşabilecekleri durumlar baz alınarak geliştirdiğimiz eğitim modeli ile uygulanan Drama ile İngilizce programımız haftada 2 saat ve cumartesi günleri ilkokul ve ortaokul öğrencileri için uygulanır. Her ay değişen günlük hayattan senaryolar ile öğrencilerimiz farklı rolleri oynayarak, yaparak ve yaşayarak İngilizceyi edinmiş olurlar.

Programımız

Infants program

Preschool is a big year. We’ve designed our program to give you complete confidence in every aspect of your child’s experience; from health and safety; to ready-for-school curriculum; to the full support of experienced teachers. Just as important, our program is based on what research says best prepares children for kindergarten…and all the big steps ahead.

Preschool is a big year. We’ve designed our program to give you complete confidence in every aspect of your child’s experience; from health and safety; to ready-for-school curriculum.

Signature practices

Our World at Skole curriculum includes preschool Signature Practices that offer hands-on approaches to encourage the skills your child will need in kindergarten and beyond:
Diğer

Programlarımıza Gözatın