Burak Kaldırımcı

Burak Kaldırımcı

Kurucu Fen Bilgisi Öğretmeni

E-mail: info@mrbenglishclub.com

Hakkımda

Merhaba,
"Z Kuşağı", "İnternet kuşağı" ya da "Kristal nesil"olarak da bilinen, 2000-2020 yıllarında doğan veya doğacak çocuklar olarak kabul edilmektedir. Önceki kuşaklarla karşılaştırıldığında, teknolojiden iyi anlayan, internet üzerinden oyunlar oynayan ve sosyalleşen bir kuşak olarak tanımlanmaktadır. Türkiye nüfusunun %17'sini oluşturan ve uzmanlar tarafından derin duygusal olarak nitelendirilen, henüz çocukluklarını yaşayan bu kuşak internete hakim, aceleci, yaratıcı, çoklu dikkat ve çoklu karar alma becerilerine sahip, her şeyi çabuk isteyen ve anlık tüketen bir profil çizmektedirler.

Gözlemlerim sonucunda sokakta oynamanın tarihe karıştığı günümüzde sanal ortamda sosyalleşen Z kuşağının doğal ortamda uygulamalı olarak tarımı, hayvancılığı ve sokak oyunlarını keşfetmelerini sağlatma amacını ön planda tutarak Mr.B Englısh Club İngilizce kursunu kurduk. Öğrencilerimize sunduğumuz olanaklar ile tarım bilimi okuryazarlığını geliştirmek istiyoruz. Z kuşağına doğa, bilim ve tarım arasındaki ilişkileri kavratmak, bilimsel problem çözebilen ve bilimsel düşünme becerilerine sahip, bilimsel bilgileri günlük hayata dahil edebilen bireyler haline gelmelerini sağlama amacındayız.

Yaratıcılığımızı kullanarak 50’yi aşkın etkinlik tasarladık.Düzenlediğimiz kermeslerimizde öğrenci emeklerini maddi güce dönüştürerek kurtarılmış sokak köpekleri barınağımızdaki canların ameliyat ve bakımlarını velilerimizin katkıları ile gerçekleştiriyoruz.Çiftlik hayvanları için hazırlanmış yemek tariflerinin çocuklarımız tarafından işlenerek mamaya dönüştürülmesi gibi farkındalık yaratacak etkinlikler yarattık.

Bu etkinlikler ile çocukların tarımı ve doğayı uygulamalı olarak öğrenmelerini sağlamayı, ekip bilinci oluşturarak sosyalleşmelerine yardımcı olmak, algılarını farklı yönlere çekmeyi amaçlamaktayım.

Ankara ingilizce kursları
İngilizce kursu ankara
Ankara kursları listesi