MR. B English Club 2020 Okul sonrası etütler devam ediyor. Ankara’nın en iyi etüt merkezleri arasında yer alan okulumuzda sizleri de aramızda görmeyi dileriz.

Neden MR. B Okul Sonrası ve Etüt Programları?

Her sabah çocuklarınız okula gidip yaklaşık 8-10 saat boyunca güvenli okul ortamında günlerini geçirirler. Peki ya son zil aldıktan sonra? Birçok ebeveyn çalışma saatlerinden dolayı çocuklarını okul bittikten birkaç saat sonra ancak alabilirler. Bu zamanın nasıl geçirildiği çocukların sosyal ve duygusal gelişimleri için oldukça önemlidir.

Çalışan bir aile iseniz eğer çocuğunuzu gönderebileceğiniz güvenilir ve faydalı bir okul sonrası ve etüt programı bulmak oldukça zordur. Mr.B English Club okul sonrası ve etüt programları bu noktada çocuklarınız için güvenilir bir ortam sunmaktan çok daha öteye geçiyor.

Ödeve destek programlarımızla, çocuklarımıza ödev yapma alışkanlığı kazandırır ve okul derslerinde rahat etmelerini sağlarız.

İngilizce kulüp programlarımız ile çocuklarımıızın eğlenirken İngilizce pratik yapmalarını sağlarız.

Temel İngilizce programlarımız ile çocuklarımıza dört dil becerilerini de geliştirme imkanı sunarız.

İngilizce aşçılık kulübü programlarımız ile çocuklarımızın motor becerilerini geliştirmeyi ve özgüvenlerini arttırmayı hedeflerken, onlara yine eğlenirken İngilizce Pratik imkanı sunarız. Çiftlik hayatı kulübümüzle, çocuklarımızı çiftlik hayvanları ve seramız ile tanıştırırız. Seramıza girer, tohum eker ve sulama yaparlarken aynı zamanda yetiştirdikleri sebze ve meyvelerin ingilizcelerini öğrenirler. Çiftlik hayvanlarımıza yemek ve mama hazırlarlarken hem eğlenirler, hem ingilizcelerini pratik ederler ve hem de hayvan beslemenin mutluluğunu yaşarlar.

Çocuklarımız kulübümüzde hem eğlenirler, hem öğrenirler, hem de kendilerini evlerinde gibi hissederler.

MR. B’de Bir Gün

Mr.B English Club kampüsü tamamen çocukların eğlenirken öğrenmeleri amacı ile tasarlandı. Burada çocuklar attıkları her adımda günlük hayatımızdan uyarlanmış yaşam alanları ile karşılaşırlar. Birgün mutfağa girip pizza yaparlar, birgün sanat atölyemizde tuval çalışması yaparlar, birgün canlandırma sokağında check-in yapmaya çalışan bir yolcu, birgün serada tohum eken bir çiftçi ve hayvanlara yemek hazırlayan bir hayvansever olurlar.

Bizler bir eğitmenden çok daha fazlasıyız. Bizler çocukların özgüven sahibi bireyler olmasına yardımcı oluruz.

Okul Sonrası Etüt Programı

Mr.B okul sonrası etüt programının amacı, çocuklarımızın okul ödevlerini öğretmenleri eşliğinde anlayarak yapabilmeleri ve yanlışlarının öğretmenleri tarafından tespit edilip, doğrusunun gösterilip öğrenciye tekrar yaptırılmasıdır. Programın sonunda çocuklar ödev yapma alışkanlığı kazanırlar ve okul başarılarını arttırırlar.

Okul Sonrası Kulüp Programı

Çocuklarımız sabahın erken saatleri itibari ile okul derslerine maruz kalırlar ve bu ortalama on saat sürer. Günün sonunda eğlenmek çocukların en doğal hakkı ve ihtiyacıdır. Yabancı eğitmenlerimizin düzenlediği İngilizce kulüpler ile çocuklarımız eğlenirken İngilizcelerini pratik ederler.

Okul Sonrası Anaokulu Programı

Erken yaşta İngilizce öğrenimine başlamak.

Okul Sonrası Temel İngilizce Programı

İngilizce öğrenmek sadece sınavlardan iyi not almak için değil, hayattan keyif alabilmek için çok önemlidir. Yabancı bir filmi orijinal dilinde izleyebilmek, en sevdiğimiz kitabı orijinal dilinde okuyabilmek veya yurt dışına çıktığımızda yardım almadan kendimizi ifade edebilmek gibi yaşamımızı daha keyifli yapan sebepler vardır. Bunun için erken yaşta İngilizce öğrenimine başlamak çok önemlidir. Mr. B temel ingilizce programının sonunda çocuklar dört dil becerisini de elde etmiş ve ingilizceyi kullanabilir hale gelirler. Farklı seviye gruplarından oluşan gruplarımız haftanın 2 günü dört saat yabancı ve Türk eğitmenlerden eğitim alırlar.

Cumartesi Temel İngilizce Programı

İngilizce öğrenmek sadece sınavlardan iyi not almak için değil, hayattan keyif alabilmek için çok önemldir. Yabancı bir filmi orjinal dilinde izleyebilmek, en sevdiğimiz kitabı orjinal dilinde okuyabilmek veya yurt dışına çıktığımızda yardım almadan kendimizi ifade edebimek gibi yaşamımızı daha keyifli yapan sebepler vardır. Bunun için erken yaşta İngilizce öğrenimine başlamak çok önemlidir. Mr. B temel ingilizce programının sonunda çocuklar dört dil becerisini de elde etmiş ve ingilizceyi kullanabilir hale gelirler. Farklı seviye gruplarından oluşan gruplarımız cumartesi günleri haftada dört saat yabancı ve Türk eğitmenlerden eğitim alırlar.

 

Okul İngilizce Kulüp Programı

Çocuklarımız haftaiçi sabahın erken saatleri itibari ile okul derslerine maruz kalırlar ve bu hafta boyunca devam eder. Hafta sonunda eğlenmek çocukların en doğal hakkı ve ihtiyacıdır. Yabancı eğitmenlerimizin düzenlediği İngilizce kulüpler ile çocuklarımız eğlenirken İngilizcelerini pratik ederler. Beş gün boyunca okullarda öğrenilen İngilizce bilgilerin Pratik edilmesi için cumartesi kulüpleri büyük önem taşır.

Aşçılık ve Çiftlik Hayatı Kulübü

İngilizce aşçılık kulübü programımız ile çocuklarımızın motor becerilerini geliştirmeyi ve özgüvenlerini arttırmayı hedeflerken, onlara yine eğlenirken İngilizce Pratik imkanı sunarız. Her hafta cuma ve cumartesi günleri düzenlenen bu kulüpte, çocuklarımız için özel olarak hazırladığımız İngilizce yemek tarifleri uygulamalı olarak işlenir. Çocuklarımız kendileri için seçilen yemek tariflerini uygularken, kullandıkları malzemelerin İngilizce isimlerini öğrenirler ve günlük hayatta kullanabilme fırsatı bulurlar.

Çiftlik hayatı kulübümüzde, çocuklarımızı çiftlik hayvanları ve seramız ile tanıştırırız. Çocuklarımız seramıza girer, tohum eker ve sulama yaparlarken, aynı zamanda yetiştirdikleri sebze ve meyvelerin ingilizcelerini öğrenirler. Çiftlik hayvanlarımıza yemek ve mama hazırlarlarken, hem eğlenirler, hem ingilizcelerini pratik ederler ve de hayvan beslemenin mutluluğunu yaşarlar.

 

Yetişkin İngilizcesi

Yetişkinler için oluşturduğumuz konuşma ağırlıklı İngilizce programı birebir dersler veya üyelerimizin kendileri oluşturdukları özel gruplar ile yapılır.Yabancı İngilizce öğretmenlerinin eğitim verdiği bu programda, belli bir kitaba ve müfredata bağlı kalmadan tamamen kişiye ve kişinin ihtiyaçlarına gore oluşturduğumuz aylık ders planları ile kısa sürede öğrencinin İngilizceyi kullanabilir düzeye gelmesi hedeflenir. Öğrencilerimiz için düzenlediğimiz senaryolarla İngilizce programında derslerde kendinizi günlük hayatın içinde bulacak, yurt dışı öncesi acil İngilizce programları ile yurt dışı seyahatiniz öncesi bir prova yapacaksınız.

2020 Eğitim Yılı Çalışma Takvimi
 • Sömestr Tatili 5 Gün Süreli Kış Kampı 20-24 Ocak 2020
 • 2. Dönem okul sonrası program başlangıcı 3 Şubat 2020
 • 2. Ara Tatil 5 Gün Süreli İlkbahar Kampı  06-10 Nisan 2020
 • Okul Sonrası Program Bitişi 19 Haziran 2020
 • 40 Gün Süreli Yaz Kampı Başlangıcı 22 Haziran 2020
İngilizce Kulüpler
DIŞ MEKAN AKTİVİTELERİ

Çiftlik hayvanları gözlemi ( Farm animals observation )

Çiftlik hayvanları besleme ( Feeding the farm animals )

Çiftlik hayvanları mama yapımı ( Cooking for farm animals )

Kurtarılmış köpek barınağı gözlemi ( Dog resque shelter observation )

Sera çalışması ( Green house workshop )

Çiftlik hayatı (Farm life)

Çuval yarışı ( Sack race )

Devasa açık hava satrancı (Giant outdoor chess )

Karnaval oyunları ( Carnival games )

Bayrak kapma oyunu ( Flag game )

Hazine avı ( Treasure Hunt )

Takım oluşturma egzersizleri ( Team buliding exercises )

İpucu avı (Scavenger hunt )

Alışveriş alanı ( Shopping place )

 

Canlandırma (Role play games )

Açık alan sporları (Outdoor games )

Çadır kurma aktivitesi ( Tent pitching activity )

Kum havuzu (Sand pool)

Okçuluk (Archery)

Kamp oyunları(Camp games)

Futbol (Football)

Voleybol(Volleyball)

Çocuk bahçesi(Playground)

Survivor

Su oyunları(Water games)

INDOOR ACTIVITIES – İÇ MEKAN AKTİVİTELERİ

Yetenek yarışması ( Talent Compitition )

Var mısın Yok Musun ? ( Deal or Not Deal ? )

Kim milyoner olmak ister ? (Who wants to be millionare )

Bilgi yarışması (Kahoot)

DraMATH ( Drama İle Matematik )

Aşçılık kulübü (Cooking Club)

Bilim kulübü (Science Club)

El becerileri kulübü ( Art § Craft Club )

Origami kulübü (Origami Club)

İngilizce kutu oyunları ( English Board Games )

İngilizce filmler (English movies )

Doğum günü partileri ( Birthday Parties)

Oyun kulübü (Game Club)

Water Pong

Just Dance

Konuşma kulübü (Speaking Club )

Grafik tasarım dersi (Graphic design class)

Karaoke

Günlük İngilizce dersleri (Daily English lesson)

Ödev saati (Homework time)

Anaokul MR. B’de 5 Gün Ücret Tablosu

 %20 kardeş indirimi ikinci katılımcı üzerinden yapılmaktadır. 

 

 

Ulaşım

Servisler katılımcıların adres dağılımlarına göre, yeterli sayıya ulaşılması durumunda hizmet verebilecektir. Öğrenci sayısının, mesafe de göz önünde bulundurularak yeterli olmadığı durumlarda servis hizmeti verilmeyecektir.

Servis hizmeti C plakaya sahip okul servisleri ile sağlanmakta olup, her araçta bulunacak bir servis görevlisi çocuklarımızın güvenli bir şekilde transferi için çalışacaktır.

Servis kullanmayacak katılımcıları kampüse getirecek/götürecek kişilerin veli olmaması durumunda bu kişilerin kimlik bilgileri program yetkililerine önceden bildirilmelidir.

Ücretler

Ücretler1.Bölge
Tek Yön (Okuldan Mr. B’ye250 TL

Semtler

1.bölge : BEYTEPE-BEYSUKENT-ÜMİTKÖY-ÇAYYOLU-ALACAATLI KONUTKENT-MESA KORU-YAŞAMKENT-TÜRKKONUT-BAĞLICA

Servis hizmeti en az 1 aylık olmak koşulu ile verilebilir.

Beslenme

Mr. B’deki yemekler, çocukların damak tatlarına ve günlük kalori ihtiyaçlarına göre hazırlanmış özel menülerden oluşur. Mr. B ingilizce okul sonrası etüt süresince yapılan aktiviteler sırasında kaybedilen kaloriler besin değeri yüksek gıdalar ile geri kazanılır.

Okul sonrası programımızda öğrencilerimize 4 çeşit tabldot yemek sunulmaktadır.

Sağlık

Kayıt formunda yer alan sağlık bilgileri katılımcı velisi tarafından doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Katılımcı tedavi görüyor ise program başlangıç tarihinden önce Mr. B English Club yetkilisine yazılı bilgi vermesi gerekmektedir.

Herhangi bir rahatsızlık, hastalık, yaralanma veya acil durumlarda velilere ve acil durumularda iletişime geçilecek kişilere telefonla ulaşılacaktır. İlk yardım eğitimi almış yetkilinin yönlendirmesi ile, gerek görüldüğü takdirde Çayyolu Güven Hastanesine götürülecek ve veli bilgilendirilecektir. Hastane masrafları veliler tarafından karşılanacaktır.

Güvenlik

Veliler ve misafirler izin almadan eğitim alanlarına giriş yapamaz. Gün bitiminde katılımcının velisi olmayan kişiler tarafından alınacağı durumlarda yetkililer bilgilendirilmelidir.

Mr. B ingilizce okul sonrası program fotoğrafları

Programda, eğitimler ve aktiviteler kayıt edilir. Grup fotoğrafları ve videolar sosyal medya sayfalarımızda yayınlanır.

Davranış Yönetimi Esasları ve Süreçleri

DAVRANIŞ YÖNETİMİ ESASLARI VE SÜREÇLERİ

Katılımcıların davranış yönetimi ve esaslarına dikkat ederek, grup çalışmalarında yer almaları beklenmektedir. MR. B ingilizce okul sonrası programı davranış yönetimi esasları ve süreçleri aşağıdadır:

 • Tüm katılımcıların eğitmenlerine, doğal ortama, arkadaşlarına ve özellikle savunmasız hayvanlara saygı göstermeleri beklenmektedir.
 • Tüm katılımcıların ilan edilen kurallara uyması gerekmektedir.
 • Tüm katılımcı ve görevlilerin olumlu ve çözüm odaklı olması beklenmektedir.

Katılımcılar beklenen davranışları sergilemedikleri ve program düzeninin bozulması durumunda;

 1. Katılımcı ve eğitmenler tarafından olumlu davranışa yönlendirilecektir.
 2. Katılımcıya yaz programı davranış ve uygulama esasları hatırlatılarak, beraber karar alma aşamasına geçilecektir.
 3. Katılımcının davranışları değişmezse velisi bilgilendirilecektir.
 4. Yaşanan sorun, katılımcı ve eğitmen tarafından yazılı bir tutanak haline getirilecek, tarafların yorumları, izlenen süreç ve çözüm önerileri bulunacaktır.
 5. Çözüm sürecinde, eğitmen tarafından gerek duyulduğu takdirde veli ile görüşme sağlanabilir. Sorunların devam etmesi durumunda birden fazla görüşme talebinde bulunulabilir.
 6. Katılımcının davranışları ve tutumu kendisinin, diğer katılımcılarının, eğitmenlerin, görevlilerin ve özellikle savunmasız hayvanların güvenliğini tehdit edici nitelikte ise kaydı silinecektir.

 

İletişim

ADRESİMİZ:

Beyler Caddesi Dostkent Durağı 5335.Sokak No 20/2 Çayyolu / Ankara

TELEFON:

0850 840 8545

EMAİL:
info@mrbenglishclub.com

Ankara ingilizce kursları
İngilizce kursu ankara
Ankara kursları listesi