Designed and built with care, filled with creative elements

Sosyal Medyada Biz:

Top

Okul Öncesi Çocuklara İngilizce Eğitimi Nasıl Verilmelidir ?

Çocukların öğrenme algılarının en açık olduğu dönem 3 yaş ile 6 yaş arasındadır. Bu dönemde çocukların beyni adeta bir bilgisayar gibi çalışır. Verilen her bilgiyi beyinleri sünger gibi emerek çok çabuk bir şekilde öğrenir. Hatta çocukların bu kadar kolay öğrenebilmesini dünyaca ünlü pedagog Maria Montessori, emici zihin olarak adlandırmaktadır.

Bütün dünyada en çok konuşulan dil İngilizcedir. Çocukların yetişkin bir birey oldukları zaman akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmeleri için okul öncesi dönemde yani 3 yaş ile 6 yaş arasında İngilizce eğitiminin temellerinin verilmesi gerekmektedir. Peki, okul öncesi çocuklara İngilizce eğitimi nasıl verilmelidir? Küçük yaşlarda verilen İngilizce eğitiminin çocuklar üzerindeki etkisi nelerdir?

3 YAŞ İLE 6 YAŞ ARASI DÖNEMDE İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Genellikle çocuklar iki buçuk yaşından sonra doğuştan gelen bir yetenek ve aile bireylerinin sürekli onlarla sözlü olarak iletişim kurması ile konuşmayı öğrenirler. Çocukların İngilizceyi kolay bir şekilde öğrenebilmesi için konuşmayı öğrenmeye başladıkları andan itibaren İngilizce kelimelerin de yavaş yavaş anne baba tarafından telaffuz edilerek çocukların öğrenmesi sağlanabilir. Mesela, günaydın bebeğim dedikten sonra good morning baby diyerek İngilizce kelimeleri yavaş yavaş öğretmek eğitim hayatları boyunca İngilizceyi daha kolay öğrenmelerini sağlayacaktır.

Çocuklara renkleri öğretirken hem Türkçesini hem İngilizcesini oyun oynayarak eğlenceli hale getirmek, okul öncesinde çocuklara İngilizce öğretmenin en kolay yoludur. 3 yaş ile 6 yaş arasındaki çocuklara verilen eğitim İngilizce olarak sayıların, renklerin, basit cümlelerin öğretilmesi şeklinde olmalıdır. Bu yaşlarda verilen İngilizce eğitiminin amacı, okul hayatına başladıktan sonra İngilizce dersinden keyif alarak daha kolay öğrenmesini sağlamaktır.

Okul öncesi dönemde çocuklara İngilizce eğitimi evde aile bireyleri tarafından verilebilir. Şöyle bir gerçek var ki çocuklar kendi yaşıtları ile birlikte oyunlar ve etkinlikler yaparak yeni şeyler öğrenmeyi daha çok severler. Bu anlamda 3 yaş ile 6 yaş arasındaki çocukların İngilizce eğitimin verildiği çocuk ingilizce kursu, özel kreş ya da anaokuluna gitmeleri oldukça önemlidir.

Post a Comment

çelik kapı fiyatları
sanal ofis
patent
ingilizce kursu ankara
seo
ankara ingilizce kursları
konya avukat
ankara dershane