Designed and built with care, filled with creative elements

Sosyal Medyada Biz:

Top
a
  /  İngilizce Öğrenme   /  Çocuklar İçin İngilizce Çizgi Filmler

Çocuklar İçin İngilizce Çizgi Filmler

Çocuklar İçin İngilizce Çizgi Filmler

Çizgi filmler her çocuğun hayatında belirli bir yer etmiş çalışmalardır. Her döneme damgasını vuran bir takım çizgi filmler vardır. Bir düşünün sizin izlediğiniz çizgi filmlerde ne tür konular işleniyordu? Hiç şüphesiz şuanda üretilen çizgi filmlerden daha az eğitici olduklarını düşünebilirsiniz. Yaşça ileride olan insanların hatırlayacağı çizgi filmler çok ilginç olsa da günümüz çocuklarının ilgisini pek de çekmediğini söylersek yanlış olmaz. Çocuklar için ingilizce çizgi filmler her dönemde üretilmiştir. Fakat ingilizce içeriğin fazla televizyonlarda yer bulamamasından ötürü, çoğu çocuk ingilizce çizgi filmler ile çok geç tanışmış olabilir.

Sizce bir çizgi filmi ingilizce izlemek daha mı faydalıdır izleyen çocuk için? Bu duruma şöyle açıklık getirmek daha mantıklı olabilir. İngilizce ile alakası hiç olmayan bir çocuğun ingilizce çizgi filmler izlemesi çok da beklendik bir davranış olarak görülmeyebilir. Fakat az da olsa ingilizce ile haşır neşir olan bir çocuğun ingilizce üretilen çizgi filmlere ilgisi biraz daha fazla olacaktır. Peki Çocuklar için ingilizce çizgi filmler neden önemlidir bu konuya maddeler halinde açıklık getirelim

 • Çocukların ilgisini fazlasıyla çeken çizgi filmler ingilizce olarak tüketildiği takdirde, çocuğun ingilizce lisanına aşinalığı haliyle ilgisi artacaktır. Merak duygusu sayesinde lisanı öğrenme arzusu oluşabilecektir. Profesyonel bir eğitim sayesinde, ingilizce lisanı üzerine hatrı sayılır seviyede ilerlemesi muhtemeldir.
 • Çizgi filmlerde anlatılan konuların görselliğe fazlasıyla ihtiyaç duyması söz konusudur. Yani konuşma esnasında bir evden söz ediliyorsa büyük bir ihtimal o ev net bir biçimde gösterilmektedir. Böylece çocuğun, kelimeler ile nesneler arasında bağlantı kurması kolaylaşır.
 • Yaş kitlesi küçük çocuklar için üretilen çizgi filmlerde oldukça fazla tekrarın olması ve cümlelerin yavaş ve sürekli tekrarından ötürü lisana aşinalık oldukça artmaktadır.
 • Çocuklar için ingilizce çizgi filmler tüketen çocuklar, normal hayatlarında çizgi filmlerde gösterilen nesneler ile karşılaştıklarında çok rahat bir biçimde anımsama yeteneği ve eşleştirmeleri sayesinde o nesnenin adını ingilizce olarak söyleyebilmektedir. Yani izlenilen çizgi filmde mavi rengi blue olarak öğreniliyor ve gerçek hayatta mavi rengi ona sorulduğunda çizgi filmden öğrendiği bilgi ile otomatik olarak blue diyebiliyor.

Eğitici Çizgi Film İngilizce Ne Demek?

Çocuklar için ingilizce çizgi filmler çok önemli demiştik. Fakat bazı ebeveynlerin kafasında net bir şekilde eğitici çizgi film ingilizce ne demek sorusu olabiliyor. Eğitici çizgi filmler, hitap ettikleri yaş gurubunun hayatlarında karşılaşabilecekleri konuları işleyen çizgi filmlerdir. Bu çizgi filmler gayet neşeli ve ilgi çekici olmalarından ötürü çocuklar tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Çocukların çizgi filmlerden öğrendikleri konuları gerçek hayatlarında uyguladıkları gözlemlenebilmektedir. Örneğin çizgi filmin içerisinde büyüklere davranış işleniyorsa, çizgi filmden öğrendiği ile çocuk da o şekilde davranabiliyor.

Eğitici çizgi film ingilizce ne demek sorusuna bu şekilde bir cevap verebiliriz. Unutmamak gerekir ki her çizgi film, her yaş gurubu çocuğa hitap etmez. Eğitici çizgi filmin nasıl seçilebileceğini maddeler halinde aşağıda bulabilirsiniz. Çizgi filmlerin çocuklar için faydalı olabilmesi için doğru çizgi filmin seçilmesi oldukça önemlidir. Örneğin ingilizce olan fakat doğru seçilmemiş bir çizgi film çocuğu tamamen ingilizceden soğutabilir.

 • İlgi Alanına Göre; Çocukların bir çok konuda her daim merakının oluştuğu ve sürekli öğrenme isteklerinin olduğu bilinen bir gerçektir. Bu durum ebeveynler tarafından çok iyi değerlendirilmelidir. Çocuğun ilgi alanlarının belirlenmesinde sorduğu soruların oldukça önemli bir rolü vardır. Çoğu zaman çocukların dikkatlerinin çabuk dağıldığı ve ilgilerinin hemen farklı noktalara kaydığı gözlemlenebilir. Fakat temel ilgi alanlarının belirlenebilmesi oldukça önemlidir. Çocuğun ilgi alanları doğrultusunda seçilen çocuklar için ingilizce çizgi filmler oldukça değerlidir. Çizgi filmlerin zaten ilgi çekici bir havası vardır. Bu duruma ek olarak çocuğun meraklı olduğu ilgisini çekebilecek bir çizgi film ingilizce olarak tüketildiğinde çok daha faydalı olacaktır.
 • Yaş Gurubuna Uygun; Yukarıda belirtilen ilgi alanı sadece tek bir kriter değildir. Çocuğun ilgi alanın belirlenmesi o alanda üretilmiş tüm çizgi filmleri tüketebileceği anlamına gelmemektedir. Özelikle ingilizce tüketilecek çizgi filmlerde bu durum oldukça önemlidir. Çocukların ingilizce ile tanışması bilinçli bir şekilde yapılmalıdır. Karşısına rastgele bir çizgi film açmak ve izlemesini beklemek çok doğru bir davranış olmayabilir. Çizgi filmler hiç kuşkusuz eğitici oldukları kadar eğlenceli olmalarıyla da bilinir. Fakat her yaş gurubu çocuğun eğlence anlayışı bir biri ile tutmamaktadır. İşte bu noktada çocuğun yaş gurubuna uygun çocuklar için ingilizce çizgi filmler tüketmesi doğru olacaktır. Ayrıca kendi yaş gurubuna uygun ingilizce çizgi filmler izlemesi öğrenimini de faydalı şekilde etkileyecektir.

Çizgi Film İngilizce Ne Demek ?

Çizgi film animasyon dünyasının bir ürünüdür. Çocukların ilgisini çekme nedeni olarak bir çok fantastik öğe nin çizgi filmler içerisinde bulunmasını gösterebiliriz. Çizgi filmler gerçek hayattan örnekler sunabileceği gibi, ayrıca hiç var olmayan nesneleri veya canlıları da bünyesinde barındırabilir. Çocukların çok nadide bir hayal gücü olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Çizgi filmler sayesinde hayal güçlerinin şekillenmesi söz konusu olabilir. Bu noktada yukarıda da belirttiğimiz gibi ilgi alanına ve yaş gurubuna uygun içeriklerin tüketilmesi oldukça önemlidir. Çizgi film ingilizce ne demek sorusuna gelecek olursak. Yukarıda belirttiğimiz tüm özellikler ingilizce çizgi filmler içinde geçerlidir.

Bir çok çizgi film üreten stüdyo bulunmaktadır. Genellikle çizgi filmler uzun soluklu olabilmektedir. Bir konu etrafında şekillenen çizgi filmler olduğu gibi, her bölüm belirli karakterler üzerinden farklı konuların anlatıldığı çizgi filmlerde bulunmaktadır.

İngilizce Geliştirmek İçin Çizgi Film Önerileri

Çocuklar için ingilizce çizgi filmler aslında sadece çocuklar için değil yetişkinler içinde ingilizce öğrenmek adına önemli çalışmalar olarak nitelendirilebilir. Yetişkinlerin bir çoğu ingilizce geliştirmek için çizgi film önerileri alabilirler. Çizgi filmlerin kolay anlaşılabilir olması ingilizcenin öğrenilmesi konusunda oldukça önemlidir. Tekrarların fazla olması ve konuşulanlar ile gösterilenlerin anlık olarak çoğunlukla birbirini desteklemesi ingilizce öğrenmeyi kolaylaştırmaktadır. Yetişkinlerin ingilizce öğrenmek için basit çizgi filmler tüketmesi faydalı olarak görülebilir.

İngilizce geliştirmek için çizgi film önerileri ararken çocuklarda olduğu gibi yetişkinlerinde ilgi alanlarına yönelik eserler seçmeleri öğrenim aşamasını kolaylaştıracaktır.

İngilizce Öğrenmek İçin Çizgi Film Önerileri

Hiç kuşkusuz bir kimsenin size önerdiği bir şeyler referans yüzünden daha tüketilebilir gelebilir. İngilizce öğrenmek için çizgi film önerileri sunan kişilerin veya kaynakların sizi tam olarak tanımamasından ötürü genel öneriler yapabileceğini unutmayınız. İngilizce çizgi filmler özellikle çocukların tüketeceğini düşünerek çok dikkatli seçilmelidir. Çocuğun olumsuz etkilenmemesi için yaş gurubuna uygun içerikler seçilmelidir. Mümkünse çocuğa izletilmek istenilen çizgi film serisinin, önceden ebeveynler tarafından en azından bir kaç bölüm izlenilmesi faydalı olacaktır. Böylece çocuğa tüketmesi için sunulacak içeriğin kontrol edilmesi sağlanabilir.

Çocuklar için ingilizce çizgi filmler çok sayıda oldukları için bir öneri söz konusu olduğunda seçim daha kolay yapılabilmektedir.

İngilizce Çizgi Film Önerileri

cocuklar icin ingilizce cizgi film onerileri

cocuklar icin ingilizce cizgi film onerileri

Çocukların ingilizce eğitimlerine katkı sağlaması açısından aşağıda bir kaç ingilizce çizgi film önerileri bulabilirsiniz.

 • “Martha Speaks” (Martha Konuşuyor);
 • “Word Girl” (Kelime Kız)
 • “Doki”
 • “Postcards From Buster” (Buster’dan Kartpostallar)
 • “Regular Show”
 • “Inspector Gadget” (Müfettiş Gadget)

Yukarıda belirtilen dizilerin her çocuğa cazip gelmesi beklenmeyebilir. Farklı yaş guruplarından çocukların tüketebileceği bu çizgi filmler çocuklar için ingilizce çizgi filmler başlığı altında önerilmektedir. Daha bir çok farklı çizgi filmin olduğunu unutmamanızda fayda var.

İngilizce çizgi filmlerin çocukların ingilizce eğitimlerine katkı sağlayabildiği gözlemlenmektedir. Sadece ingilizce çizgi film izlemek çocuğun ingilizce bilgisini arttırıp ingilizceye hakim olmasını sağlamaz. İngilizcenin kuralları ile öğrenilebilmesi için profesyonel bir destek almak faydalı olacaktır. Fakat çocukların hızlı öğrenme özelliklerini düşünürsek ingilizce çizgi filmler oldukça faydalı olarak görülmektedir. Çizgi filmlerde pratiklerin fazla olması, çocukların tekrar yapması ile birleşince, ingilizce kelimelerin ezberlenmesi daha kolay olmaktadır.

Çocuklar için ingilizce çizgi filmler eğitici olmalıdır aynı zamanda ilgi çekici olması gerekir ki çocukların öğrenme arzusu artsın. Her izlenilen çizgi filmin, çocukların faydasına olacak şekilde düşünmeyiniz. Çocuğa en uygun içeriklerin, çocuğa sunulduğundan emin olmanız gerekir. Kontrolsüz içerik tüketimi çocukların yararından çok zararına olabilmektedir.

Post a Comment

çelik kapı fiyatları
sanal ofis
patent
ingilizce kursu ankara
seo
ankara ingilizce kursları
konya avukat
ankara dershane