MR. B English Club 2019 1. ara tatil ingilizce kampı 18 Kasım 2019’da Başlıyor.

Programın Amacı

Mr. B English Club çocuklar için 1. Ara tatil İngilizce kampı programı 5-13 yaş arasındaki katılımcıları yabancı eğitmenlerle buluşturarak sınıf içi aktivitelerle pratiğini yaptıkları İngilizceyi gerçek hayatta kullanma fırsatı sunuyor.

İngilizce kampı programı etkinliklerimizi her sene düzenli olarak yaz ve kış kamplarımıza gelen katılımcılarımızı da düşünerek; fiziksel, sanatsal ve sosyal içeriklerin dengede olmasına ve hazırlanan aktivite programının katılımcılarımızın gelişimsel seviyelerine uygunluğuna büyük özen göstererek güncelliyoruz.

Amacımız katılımcılarımızı tablet veya bilgisayardan uzak tutup doğa ve hayvanlar ile iç içe İngilizceyi yaşayabilecekleri ve eğlenerek İngilizce pratiği yapabilecekleri bir ortama sokmaktır.

Ders yok, eğlence var! Bu ingilizce İngilizce kampı başka!

Mr. B ingilizce kampı, 5-13 yaş arası öğrencilerin İngilizceyi uygulamalı şekilde öğrenebileceği ve geliştirebileceği nitelikli bir programdır.

Neden Mr. B ingilizce Kampı Başka?

Kampçılar, İngilizce eğitimlerini ve konuşma pratiklerini klasik dersliklerde değil, Mr. B’nin doğal atmosferinde yaparlar. ​​ Gün boyu kamp oyunları esnasında da İngilizce konuşacakları için günlük yaşam İngilizcesini kavrarlar.

İngilizce’yi, günlük yaşamda konuşabileceği bir ortamda, oyunla, eğlenerek, keyifle öğrenirler.Mr. B ​ingilizce kampı aktivitelerindeki çeşitli oyunlar kampçıların hayat görüşleri ile sorumluluk bilinçlerinin gelişmesine ve inisiyatif kullanabilmelerine katkıda bulunur. ​

Kampçılar kamp süresince doğa ile uyumlu yaşamayı, zorluklarla mücadele etmeyi ve engeller karşısında çözüm üretmeyi öğrenirler. ​ Özgürlük, özgüven, paylaşma, takım ruhu ve mücadele duyguları gelişir. ​

Hem eğlenecekleri hem de günlük yaşam İngilizcesini kavrayabilecekleri bu kampla birbirinden güzel anılar ve yepyeni dostluklarla evlerine dönerler.

Fiziki Koşullar

MR.B toplam 3,5 dönüm arsa üzerinde kurulmuş, 2500m2 ÇİM ALAN + 1000 M2 KAPALI ALANDAN OLUŞAN ANKARANIN EN BÜYÜK İNGİLİZCE DİL OKULUDUR. KIŞ MEVSİMİ İÇİN 2 ÇADIR BULUNMAKTADIR.

Ankaranın en büyük ingilizce kursu kampüsü

 

Yaş Grupları
 • 5-6 yaş
 • 7-8 yaş
 • 9-10 yaş
 • 11-12-13 yaş
Aktiviteler
DIŞ MEKAN AKTİVİTELERİ

Çiftlik hayvanları gözlemi ( Farm animals observation )

Çiftlik hayvanları besleme ( Feeding the farm animals )

Çiftlik hayvanları mama yapımı ( Cooking for farm animals )

Kurtarılmış köpek barınağı gözlemi ( Dog resque shelter observation )

Sera çalışması ( Green house workshop )

Çiftlik hayatı (Farm life)

Çuval yarışı ( Sack race )

Devasa açık hava satrancı (Giant outdoor chess )

Karnaval oyunları ( Carnival games )

Bayrak kapma oyunu ( Flag game )

Hazine avı ( Treasure Hunt )

Takım oluşturma egzersizleri ( Team buliding exercises )

İpucu avı (Scavenger hunt )

Alışveriş alanı ( Shopping place )

 

Canlandırma (Role play games )

Açık alan sporları (Outdoor games )

Çadır kurma aktivitesi ( Tent pitching activity )

Kum havuzu (Sand pool)

Okçuluk (Archery)

Kamp oyunları(Camp games)

Futbol (Football)

Voleybol(Volleyball)

Çocuk bahçesi(Playground)

Survivor

Su oyunları(Water games)

INDOOR ACTIVITIES – İÇ MEKAN AKTİVİTELERİ

Yetenek yarışması ( Talent Compitition )

Var mısın Yok Musun ? ( Deal or Not Deal ? )

Kim milyoner olmak ister ? (Who wants to be millionare )

Bilgi yarışması (Kahoot)

DraMATH ( Drama İle Matematik )

Aşçılık kulübü (Cooking Club)

Bilim kulübü (Science Club)

El becerileri kulübü ( Art § Craft Club )

Origami kulübü (Origami Club)

İngilizce kutu oyunları ( English Board Games )

İngilizce filmler (English movies )

Doğum günü partileri ( Birthday Parties)

Oyun kulübü (Game Club)

Water Pong

Just Dance

Konuşma kulübü (Speaking Club )

Grafik tasarım dersi (Graphic design class)

Karaoke

Günlük İngilizce dersleri (Daily English lesson)

Ödev saati (Homework time)

Tam Gün Örnek Program

Yanımızda Neler Getirmeliyiz?
 • Spor ayakkabı
 • Yedek ayakkabı
 • Yedek kıyafet
 • Varsa yetkililere teslim edilmek üzere kullanılan ilaçlar
 • Varsa okul ödevi ve kalem kutusu
%100 İngilizce Kampı Ücretimiz

 

 MR.B.Öğrencilerine %25 indirim vardır. %20 kardeş indirimi ikinci katılımcı üzerinden yapılmaktadır. İki indirim birleştirilemez.  
Ücrete Dahil Olan Hizmetlerimiz
 • Yabancı öğretmenlerle %100 ingilizce etkinlikler
 • Açık büfe sabah kahvaltısı,ogle yemeği,2 ara öğün.
 • Aşçılık etkinliğinde hazırlanan ikindi yemeği
 • Gün boyu sunulacak sıcak soğuk içecekler (ayran, meyvesuyu, çay, kahve)
 • Etkinliklerde kullanılacak malzemeler
Ulaşım

Servisler katılımcıların adres dağılımlarına göre, yeterli sayıya ulaşılması durumunda hizmet verebilecektir. Öğrenci sayısının, mesafe de göz önünde bulundurularak yeterli olmadığı durumlarda servis hizmeti verilmeyecektir.

Servis hizmeti C plakaya sahip okul servisleri ile sağlanmakta olup, her araçta bulunacak bir servis görevlisi çocuklarımızın güvenli bir şekilde transferi için çalışacaktır.

Servis kullanmayacak katılımcıları kampüse getirecek/götürecek kişilerin veli olmaması durumunda bu kişilerin kimlik bilgileri program yetkililerine önceden bildirilmelidir.

Ücretler

Ücretler1.Bölge2.Bölge3.Bölge
Tek Yön20 TL30 TL40 TL
Çift Yön30 TL45 TL60 TL

Semtler

1.bölge : BEYTEPE-BEYSUKENT-ÜMİTKÖY-ÇAYYOLU-ALACAATLI KONUTKENT-MESA KORU-YAŞAMKENT-TÜRKKONUT-BAĞLICA

2.bölge:  İNCEK-BİLKENT-MUSTAFA KEMAL-BATIKENT-ÇİĞDEM-ÇUKURAMBAR-BALGAT BAHÇELİEVLER-EMEK-BEŞEVLER-BEŞTEPE-ANITTEPE-MEBUSEVLER-TURKUAZ OSTİM-ELVANKENT-ETİMESGUT-SİNCAN-ERYAMAN

3.bölge:  GAZİOSMANPAŞA-TUNALI HİLMİ-AYRANCI-BİRLİK MAHALLESİ-ORAN-MALTEPE KIZILAY-DİKMEN-ÖVEÇLER-MAMAK-YAPRACIK-CEBECİ-AKKÖPRÜ-YENİMAHALLE DEMETEVLER-KEÇİÖREN-SUBAYEVLERİ-ETLİK

Servis hizmeti en az 5 gün olmak koşulu ile pazartesiden cumaya şeklinde verilir. Gün atlamalı bir servis hizmeti verilememektedir.

Beslenme

Kamplardaki yemekler, çocukların damak tatlarına ve günlük kalori ihtiyaçlarına göre hazırlanmış özel menülerden oluşur. Mr. B ingilizce kampı süresince yapılan aktiviteler sırasında kaybedilen kaloriler besin değeri yüksek gıdalar ile geri kazanılır.

Katılımcılar açık büfe sabah kahvaltısı, açık büfe öğle yemeği, iki ara öğün ve günün sonunda aşçılık kulübünde kendilerinin hazırladığı ikindi yemekleri olmak üzere günde 5 öğün yemek yerler.

Sağlık

Kayıt formunda yer alan sağlık bilgileri katılımcı velisi tarafından doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Katılımcı tedavi görüyor ise program başlangıç tarihinden önce Mr. B English Club yetkilisine yazılı bilgi vermesi gerekmektedir.

Herhangi bir rahatsızlık, hastalık, yaralanma veya acil durumlarda velilere ve acil durumularda iletişime geçilecek kişilere telefonla ulaşılacaktır. İlk yardım eğitimi almış yetkilinin yönlendirmesi ile, gerek görüldüğü takdirde Çayyolu Güven Hastanesine götürülecek ve veli bilgilendirilecektir. Hastane masrafları veliler tarafından karşılanacaktır.

Güvenlik

Veliler ve misafirler izin almadan eğitim alanlarına giriş yapamaz. Gün bitiminde katılımcının velisi olmayan kişiler tarafından alınacağı durumlarda yetkililer bilgilendirilmelidir.

Mr. B ingilizce kampı fotoğrafları

Kampta, eğitimler ve aktiviteler kayıt edilir. Grup fotoğrafları ve videolar sosyal medya sayfalarımızda yayınlanır.

Davranış Yönetimi Esasları ve Süreçleri

DAVRANIŞ YÖNETİMİ ESASLARI VE SÜREÇLERİ

Katılımcıların davranış yönetimi ve esaslarına dikkat ederek, grup çalışmalarında yer almaları beklenmektedir. MR. B ingilizce kampı davranış yönetimi esasları ve süreçleri aşağıdadır:

 • Tüm katılımcıların eğitmenlerine, doğal ortama, arkadaşlarına ve özellikle savunmasız hayvanlara saygı göstermeleri beklenmektedir.
 • Tüm katılımcıların ilan edilen kurallara uyması gerekmektedir.
 • Tüm katılımcı ve görevlilerin olumlu ve çözüm odaklı olması beklenmektedir.

Katılımcılar beklenen davranışları sergilemedikleri ve program düzeninin bozulması durumunda;

 1. Katılımcı ve eğitmenler tarafından olumlu davranışa yönlendirilecektir.
 2. Katılımcıya kamp programı davranış ve uygulama esasları hatırlatılarak, beraber karar alma aşamasına geçilecektir.
 3. Katılımcının davranışları değişmezse velisi bilgilendirilecektir.
 4. Yaşanan sorun, katılımcı ve eğitmen tarafından yazılı bir tutanak haline getirilecek, tarafların yorumları, izlenen süreç ve çözüm önerileri bulunacaktır.
 5. Çözüm sürecinde, eğitmen tarafından gerek duyulduğu takdirde veli ile görüşme sağlanabilir. Sorunların devam etmesi durumunda birden fazla görüşme talebinde bulunulabilir.
 6. Katılımcının davranışları ve tutumu kendisinin, diğer katılımcılarının, eğitmenlerin, görevlilerin ve özellikle savunmasız hayvanların güvenliğini tehdit edici nitelikte ise kaydı silinecektir.
Sıkça Sorulan Sorular
Havuz kullanımı var mı ?
Kampüsümüzde yüzme havuzu bulunmakta ancak yoğunluk nedenli hijyen kurallarının sağlanmasının imkansız olacağı için yüzme havuzu kullanıma kapalı olacaktır.Önceki yıllarda yapıldığı üzere fıskıyeli süs havuzu olarak bahçemize renk katmaya devam edecektir.100öğrenci üzerinde havuz kullanımını sağlıklı bulmuyoruz.
Katılımcıları kampüs dışına götürüyor musunuz ? Gezi faliyetleriniz var mı?
Taşımalı eğitime karşı olduğumuzdan dolayı Mr. B English Club kampüsü Ankara’nın en geniş ingilizce dil okulu bahçesine sahip bir kampüse sahiptir.Bu yüzden ingilizce kampı sadece kampüs içindeki 3,5 dönüm alanda gerçekleşir.Gezi faliyetlerimiz yoktur.
Gruplar Nasıl Oluşturulur ?
Katılımcılarımız doğum tarihlerine ve İngilizce düzeylerine göre gruplara ayrılmaktadırlar.20 kişi ile sınırlı olan 5-6 yaş grubumuzdan 2 eğitmen sorumludur. Diğer yaş gruplarımız 12 kişiliktir.
İngilizce Seviyesi Nasıl Belirlenir?
Kayıt öncesi yazılı bir seviye tespit sınavı ve sözlü mülakat yapılır. Sınav ve mülakat sonucuna gore katılımcılar gruplara yerleştirilir.
Çocuğum ile kim ilgilenecek?
Aktiviteleri gerçekleştiren İngilizcesi ana dil seviyesinde olan İngilizce öğretmenlerine katılımcıların uyum, davranış gibi konularda ihtiyacı olabilecek desteği sağlayan üniversitelerin sosyal bilimler bölümlerinden mezun veya halen okuyan ve ingilizce kampı koçlarımız destek olmaktadır.
Nasıl Kayıt Olurum?
Web sitemizde bulunan kayıt formunu doldurmak kesin kayıt anlamına gelmez. Ödemenin dönem başlamadan yapılması ve gerekli bütün sözleşmelerin imzalanıp tarafımıza ulaştırılması gerekir.
Kayıt İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
Kayıt Formu (indirmek için tıklayın) Sözleşmelerin İmzalanması Öğrenci belgesi Öğrenci Kimlik Fotokopisi Veli Kimlik Fotokopisi Öğrenci Vesikalık Fotoğraf (1 Adet)
Başlayan dönem içinde devamsızlık yapılırsa günlerimiz yanar mı?
Evet. Katılımcımız dönem içinde devamsızlık yaparsa satın alınan günler yanar.
Ödeme Şekli Nasıldır?
Nakit, EFT veya kredi kartı ile ödeme imkanlarımız vardır. deme şeklinize göre ücretler değişmektedir.
Günlük giriş sonunda dönem satın alınca 1 günlük ücret yanar mı?
Hayır. Aynı gün içinde saat 18:00’e kadar yapılan dönem satın alınması durumunda 1 günlük ücret satın alınan dönemlik ücretten düşülür.
Günlük giriş sonunda dönem satın alınca 1 günlük ücret yanar mı?
Hayır. Aynı gün içinde saat 18:00’e kadar yapılan dönem satın alınması durumunda 1 günlük ücret satın alınan dönemlik ücretten düşülür.
 
Kontenjanlar Dolarsa Bekleme Listesine Girebilir miyiz?
Kamp dönemlerinde ingilizce kampı rezervasyonları çok çabuk dolmaktadır. Eğer talep edilen dönem veya dönemler için rezervasyonlarımız dolu ise başvurular bekleme listemize alınacaktır. Yer açıldığı takdirde ingilizce kampı dönemi başlamadan katılımcıya telefonla haber verilecektir.
Program Ücretinin İadesi ve Kayıt İptali
Program başlamadan once herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin ödemenin gerçekleştiği günden itibaren on dört gün içinde Sözleşme’den cayma hakkı bulunmaktadır. Program başladıktan sonra mücbir sebep ve raporlanabilen bir sağlık problemi dışında ücret iadesi kesinlikle yapılmamaktadır.
İletişim

ADRESİMİZ:

Beyler Caddesi Dostkent Durağı 5335.Sokak No 20/2 Çayyolu / Ankara

TELEFON:

0850 840 8545

EMAİL:
info@mrbenglishclub.com

Ankara ingilizce kursları
İngilizce kursu ankara
Ankara kursları listesi